Kapat
Android 263 0

2020’de Google Chrome’dan beklentiler!

2019, Google Chrome için oldukça iyi bir yıldı. Sene içerisinde deneysel bir güncelleştirme sonucunda ufak bir arıza atlatmış olmasına rağmen, Google Chrome dünyanın en popüler tarayıcısı olma sıfatını sürdürüyor.

Google, bu başarısının rehavetine kapılmamış gibi. Çünkü 2020’de bizi fazlasıyla yenilik bekliyor. Bu yazımızda Google’ın üzerinde çalıştığı ve kullanıcıların en çok talep ettiği yeniliklere bir bakış atacağız.

 

 

 

Mobil için karanlık mod

2020’de en çok beklenen özelliklerden biri, mobil cihazlarda Google Chrome için karanlık mod. Bu modun betasını denemek istiyorsanız,adres çubuğuna “chrome: // flags” yazıp, Android web içeriği karanlık modu’ ve ‘Android Chrome UI karanlık modu’ seçeneklerini etkinleştirdikten sonra tarayıcıyı yeniden başlatın, ayarlar menüsünü açın ve ‘Temalar’ altındaki yeni ‘Koyu’ seçeneğini belirleyin. Bu modun, 2020’nin ilk çeyreğinde tam kullanıma açılacağı öngörülüyor.

 

Paralel İndirme

Bu özellik, indirilmekte olan bir dosyayı, parçalara ayırır ve bu parçaları simultane olarak indirmeye devam eder. Bu teknik ile dosyalarınızı daha hızlı indirebilirsiniz. Beta halini denemek istiyorsanız “chrome://flags#chrome-parallel-download” adresini, Google Chrome’un beta adres çubuğuna kopyalamanız yeterli olacaktır. Bu özelliğin de 2020’de tam sürüm olarak çıkması bekleniyor.

 

Sekme değiştirme arayüzü

 

Android telefon veya tabletlerinizdeki sekme değiştirme arayüzüne köklü bir değişiklik geliyor. Son aylarda testlerine dahi başlandı. Bu güncellemede bizi bekleyen değişikliklerin bazıları şöyle; sekmeler arasında daha kolay geçiş, açık olan sayfaların küçük önizlemeleri, istenilen sekmeyi gizli tarayıcıdan kolayca açabilme, arama geçmişine ve menüye daha kolay erişim.

Kaynak: 
https://www.techradar.com/news/what-to-expect-from-google-chrome-in-2020/

{editor}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir