Kapat
Haberler 360 0

28 TB Kapasiteli Dizüstü Bilgisayar Eurocom Sky X9C!

Dizüstü bilgisayarlar, boyutları sebebiyle birçok konuda masaüstü bilgisayarlardan geri kalmak durumunda. Fakat teknolojinin hızlı ilerleyişi, bu dezavantajları günden güne azaltıyor.

Geçtiğimiz günlerde masaüstü bilgisayarlar için 70-80 TB kapasiteli harddisklerle alakalı bir haber paylaşmıştık.-buradan ulaşabilirsiniz- Ancak bu kez dizüstü bilgisayarların hafıza kapasitesiyle alakalı bir haberimiz var.

Kanadalı teknoloji şirketi Eurocom, bir süredir dizüstü bilgisayarlar üzerinde optimizasyon çalışmaları sürdürüyor. Şirket, bu çalımalar ile laptopların boyutlarından dolayı kısıtlı depolama yuvalarına sahip olmasını tolere etmeyi amaçladığını açıklamıştı. Görünüşe göre bu amaca ulaşmışlar çünkü 28 TB kapasiteye kadar çıkılabildi. Tabii maliyetler sebebiyle henüz bu diskler tercih edilmeyebilir.

Bu yeni teknolojinin kullanıldığı Eurocom Sky X9C ve Tornado F7W ismiyle iki model çıkarıldı. 4 ve 8 TB kapasiteyle gelen bu bilgisayarların 28 TB’lık versiyonunu almak isterseniz, bilgisayar fiyatının üzerine bir 10.700 dolar daha koymanız gerekiyor.

Teknoloji henüz çok yeni, dolayısıyla bu maliyetler oldukça normal. Ama en azından bu kapasitede dizüstü bilgisayarların yolu açılmış oldu.

{editor}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir