Kapat
Oyun 770 0

Korona Virüs Sebebiyle PS5 Ve Xbox Series X’in Çıkış Tarihi Ertelenebilir!

Dünyanın üretim merkezi Çin’de ortaya çıkan ve kısa sürede başka ülkelere yayılan Korona virüs salgını, teknoloji piyasasına darbe vurmaya devam ediyor. Daha önce virüs sebebiyle Samsung ve Foxconn üretimlerini durdurma kararı almıştı. İlgili yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Virüsten nasibini alan bu kez teknoloji devi Nintendo oldu. Şirket, Korona virüs sebebiyle tedarik zincirinde sorunlar yaşadığını ve sipariş teslimlerinin aksadığını açıkladı. Açıklamada şirketin bir süredir Japonya’ya Nintendo Switch sevkiyatı yapamadığı belirtildi.

Nintendo’dan gelen bu açıklama, gözleri Sony ve Microsoft’a çevirdi. Oyun dünyasının dört gözle beklediği Playstation 5 ve Xbox Series X’in de çıkış tarihinin erteleneceğine neredeyse kesin gözüyle bakılıyor. Tabii henüz şirketlerden bu yönde bir açıklama gelmedi.

Salgın sebebiyle ölen insanların sayısı 1013’ü bulurken hastalığa yakalananların sayısı 40.000 civarına yükseldi. Bu küresel kriz, kısa süre içerisinde çözüleceğe benzemiyor. Dolayısıyla önümüzdeki günlerde daha birçok teknoloji şirketinden olumsuz haberler almaya devam edebiliriz.

{editor}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir