Kapat
Android 586 0

Samsun Galaxy S10 Lite Sızan Bilgiler ve Detayları!

 

Yukarda görüldüğü üzere, Samsung Galaxy S10 Plus, yeni bir kardeş ediniyor olabilir.

Samsung Galaxy S10 Lite uzun bir süre varlığından emin olmadığımız bir telefondu, en azından bu isim altında. Bu isim Samsung Galaxy S10e’nin varlığı ve Samsung Galaxy S11in yakınlığından dolayı garip olsa da bir o kadar mantıklı.

Şu ana kadar Samsung’un onayladığı tek şey ismi olmasına rağmen bir çok sızdırılan bilgiler ve söylentiler, Samsung Galaxy S10 Lite hakkında bize bilmemiz gereken neredeyse her şeyi söyledi ve aklımızdaki boşlukları doldurdu.

Özellikleri, muhtemel fiyatı, çıkış tarih detayları dahil bildiğimiz her şeyi aşağıda görebilirsiniz. Ancak bilgilerin hiçbiri resmi olmadığı için biraz şüpheyle yaklaşmanızı tavsiye ederiz.

Özetle,
Nedir?                                -Alt sınıf bir S10 modeli
Ne zaman çıkacak?         -Muhtemelen Aralık veya Ocakta
Fiyatı ne kadar?               -Belki 699 euro

Samsung Galaxy S10 çıkış tarihi ve fiyatı

Son duyduğumuz Samsung S10 Lite çıkış tarihi söylentisine göre 20 Ocak civarlarında piyasaya sürülmesi düşünülüyor.

Çıkan bütün dedikodular yakında satışa çıkarılacağını gösteriyor.

Fiyatına gelince, birçok kaynağa göre Galaxy S10 Lite’ın yaklaşık 669 euro olacağı söyleniyor. Bu fiyat onu kabaca Samsung Galaxy S10’un şu anki fiyatına eşdeğer kılıyor.

 

Görüntü ve dizayn

 

 

 

Samsung Galaxy S10 Lite’ın sızdırılan görsellerinden görüldüğü üzere Samsung Galaxy S10’dan çok söylentilerin yayıldığı Samsung Galaxy S11’e benziyor.

Bunun nedeni büyük ölçüde kameranın kameranın ekranın sağ üst köşesinde değil ekranın üst orta kısmında delikli bir kamera olması ve arkada sol üst köşede büyük bir kamera bloğunun bulunmasıdır.

Telefonun çerçevesi metalden, arka kısmı da muhtemelen cam. Bir kulaklık jakı yok. Görselde gördüğünüz telefon Samsung Galaxy A91 olarak adlandırılmasına rağmen bunun Samsung Galaxy S10 Lite için başka bir isim olduğuna inanılıyor.

Ekrana gelince, neredeyse tüm söylentiler onun 6.7inç olduğunu gösteriyor, ancak bir kaynak aslında 6.69 inç olacağına inanıyor. Full HD+ Super AMOLED olduğu söyleniyor.

 

 

Kamera

Samsung Galaxy S10 Lite’ın 48MP ana sensör, 12 MP ultra geniş bir kamera, ve bir derinlik sensörü veya makro bir kamera olan 5MP kameradan oluşan üç lensli bir kameraya sahip olacağını birçok kez duyduk. Tabii kime inandığınıza göre değişiriz. Her durumda, bu modelin bir telefoto lensi olmayacak gibi görünüyor.

Böyle bir lens hala bir olasılık olarak kalmasına rağmen, yukarıdaki görsellerde görüldüğü gibi muhtemelen kare bir lense sahip olacak. Telefonlarda kare lenslerin kullanıldığı yerlerde tipik olarak yakınlaştırma kameraları bulunur.

Kaynakların hepsi Galaxy S10 Lite’ın 32MP ön kameraya sahip olacağı konusunda hemfikir görünüyor.

Batarya ve sistem özellikleri

Samsung Galaxy S10 Lite’ın 4,500mAh bataryaya sahip olacağı bildirildi. Bu sızdırılmış bilgiyi birçok kez duyduğumuz için muhtemelen doğru olduğu kanısına vardık. Bu Samsung’un Samsung Galaxy S10 5G ile eşleşen S-serisi bir cihaza taktığı en büyük pillerden biri olacak. Duyumlarımıza göre bu pil ayrıca 45W hızlı şarjı da destekliyor.

Diğer özelliklerine gelince kaynaklar Galaxy S10 Lite’ın 8GB RAM ve 128GB depolama alanı ile birlikte bir Snapdragon 855 chipsetine(Samsung Galaxy S10 serisinin diğer ABD modellerinde bulacağınızın aynısına) sahip olacağını öne sürüyor. Ayrıca Android 10 işletim sistemiyle çalışacağı düşünülüyor.

Kaynak: 
https://www.techradar.com/news/samsung-galaxy-s10-lite/

{editor}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir