Kapat
Android 169 0

WhatsApp, Ocak İtibariyle Bazı Cihazlara Erişimi Kaldıracak!

Bir Windows telefonunuz varsa, Ocak indirimlerinde telefonunuzu değiştirmek isteyebilirsiniz. Çünkü Whatsapp, Windows 10 Mobile için olan desteğini durduruyor.

Sadece güncellemeler ve yeni özellikler edinememekle kalmayacaksınız. Facebook’un (WhatsApp’ın ana şirketi) açıklamasına göre, 31 Aralık itibari ile uygulamaya erişiminiz tamamen kaybolacak.

 

 

Hemen paniğe kapılmayın. Her ne kadar elverişli olmasa da, telefonunuzun web tarayıcısından WhatsApp’a giriş yapabileceksiniz. Ayrıca, sevdiklerinize mutlu bir 2020 dilemek için Telegram veya Skype’tan da yararlanabilirsiniz.

Eski telefonlar için de kötü haberler var.

MSPowerUserın raporlarında görüldüğü üzere WhatsApp aynı zamanda eski İOS ve Android cihazları için de desteğini geri çekiyor. Ancak bu telefon sahiplerinin cihazlarını yenilemeleri için nispeten biraz daha zamanı var. İOS7 veya daha eski sürümler ve Android 2.3.7’ kullanan cihazlar, 1 Şubat itibari ile WhatsApp’a olan erişimlerini yitirecekler.

Windows 10 Mobile, hala telefonlarına kendini adamış özel bir kullanıcı kitlesine sahip ve hatta Microsoft’a Apple ve Google’a alternatif olarak bir Surface Phone oluşturması için bir dilekçe bile verdiler. Yakında çıkacak olan Microsoft Surface Duo (Microsoft bu cihazı arama yapabilmesine ve ele sığabilmesine rağmen bir telefon olarak adlandırmasını reddediyor) Android ile çalışacak. Görünüşe göre şirketin telefonlar için yeni bir işletim sistemi geliştirme planı yok.

Kaynak: 
https://www.techradar.com/news/whatsapp-will-stop-working-on-certain-phones-on-january-1/

{editor}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir