Kapat
Haberler 514 0

Yeni VR Eldivenleri, Sanal Cisimleri Hissetmenizi Sağlayacak!

Teslasuit isimli şirket, sanal cisimleri hissetmenizi sağlayacak ve bu esnada sizden biyometrik veriler toplayacak Teslasuit Glov isimli VR eldiveni Ocak ayında piyasaya sürecek.

Eldiven oyunlardan ziyade tıp ve çeşitli eğitim alanlarında kullanılmak üzere üretiliyor olsa da, oyun camiasını gözardı etmeyecekler.Fakat yaklaşık 5.000 Amerikan Doları ile piyasaya çıkacak eldiven, bir oyun aksesuarı için oldukça pahalı.

 

Eldivenin her bir parmak ucu kısmında dokuz adet elektrot bulunuyor. Bu elektrotlar, yazılım içerisinde dokunduğunuz cisme bağlı olarak kuvvet geri besleme sistemiyle dokunma hissiyatı yaratıyor. Eldivenin plastik dış iskeleti ise bu sırada dokunduğunuz cisme bağlı olarak elinize bir direnç uygulayarak daha gerçekçi bir deneyim sunuyor.

Eldiven aynı zamanda parmak ve bilek hareketlerinizi inceliyor ve nabzınızı ölçüyor. Bu sayede dolaylı olarak uygulama içerisinde karşılaştığınız strese gösterdiğiniz fiziksel reaksiyonları ölçüyor ve veri topluyor. Proje şu günlerde test aşamasında.

Kaynak: 
https://www.theverge.com/2019/12/26/21037855/teslasuit-glove-vr-haptic-feedback-glove-announce-pricing-release-date-ces-2020/

{editor}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir