Kapat
Haberler 611 0

Yeni Withings Akıllı Saat Düzensiz Kalp Ritimlerini Ölçebiliyor!

Withings CES 2020’de en yeni hibrit akıllı saatini tanıttı. Withings ScanWatch pahalı olmasına karşın klasik görüntüsüyle, paslanmaz çelik kasasıyla, uyku ve kalp problemleri için tarama yapmasıyla oldukça iddialı bir ürün.

ScanWatch diğer Withings hibrit saatlere çok benzemekte. Geleneksel analog duruşuyla oldukça etkileyici bir aksesuar parçası. Geçen senenin yüksek fiyatlı ürünlerinden olan Withings Steel HR gibi kalp ve uyku bilgilerini gösteren dairesel dijital ekrana sahip. Ayrıca Withings Move ECG modeli gibi ECG kalp değerlerini okuyup kalp aritmisi kontrolü yapabiliyor.

Önceki Withings aksesuarlarından farklı olarak, ScanWatch pasif olarak kalp ritim bozukluklarını PPG sensörü sayesinde algılayıp raporlayabiliyor.

 

 

 

 

Bir diğer yeni özellik ise uyku apnesi tarama özelliği. SpO2 sensörleriyle uyku sırasındaki oksijen seviyesini ölçüp, nefes problemlerini, dolayısıyla uyku apnesini takip edebilecek.

Ortalama olarak 30 günlük şarj ömrüne sahip olması onu diğer 1 sene şarj ömrü olan Withings saatlerinden ayırıyor. Fakat yine de diğer hibrit akıllı saatlere göre, oldukça uzun bir şarj ömrü olduğunu görüyoruz.

Saat yaklaşık 250 ila 300 Dolar arasında satılacak.

 

Kaynak: 
https://www.techradar.com/news/the-iphone-12-could-get-thinner-thanks-to-new-screen-tech/

{editor}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir